Get Adobe Flash player
Today: Wednesday, October 7, 2015
Name-day: Mirella, Marek, Sergiusz

Main Page

Warsztaty florystyczne "Niepowtarzalne bukiety i moja Pierwsza Komunia"

 

16-stego kwietnia 2013r. Lubelski Rynek Hurtowy S.A. gościł Pana Piotra Marca, który poprowadził warsztaty florystyczne. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe sposoby układania bukietów okazjonalnych. Druga część warsztatów poświęcona była tematowi przygotowania dekoracji komunijnych.

Tulipany wykorzystane do bukietów, wcześniej przechowywane z niewielkim dostępem do wody dały duże możliwości swobodnego układania wiązanek i elastycznego dopasowania do wymarzonego kształtu.

Kwiatowe propozycje w bieli na komunię to ozdoby wykonane na przygotowywanych własnoręcznie opaskach, wewnątrz wzmacnianych drutem, elastycznych i pozwalających na dowolne modelowanie wygięcia i dopasowania do konkretnego upięcia we włosy. Gięty drucik można jednak układać zarówno w kompozycje płaskie jak również przestrzenne – jest odpowiedni do tworzenia nie tylko wianków ale również bransoletek, naszyjników a nawet pierścionków.

 

Kwiaty użyte do wianków należy wcześniej długo przechowywać we flakonie, tak aby napiły się jak najwięcej wody. Następnie należy je specjalnie zabezpieczyć aby przedłużyć ich żywotność. Najpopularniejszymi sposobami przedłużania trwałości kwiatów jest woskowanie i watowanie.

Health promotion

program1
program2
program3
program4